Doradztwo prawne - online

Wpis

wtorek, 18 listopada 2014

Własna działalność

Może się wydawać, że praca na etacie jest wygodniejsza i stabilniejsza. Jednak dużo można zyskać porzucając pracę etatową na rzecz samozatrudnienia.


Ze statystyk wynika, że jednoosobową działalność gospodarczą dziennie rozpoczyna ok. 1000 osób. A sam proces rejestracji jest bardzo łatwy. Można nawet zrobić to w 15 minut. 

Samozatrudnienie ma wiele zalet:


1. możliwość zaoszczędzenia na podatkach większej sumyod dochodu można odliczyć rzeczywiste koszty wykonywania zleceń, nie ma zależności ich wysokości, w ten sposób kwota podatku może skurczyć się nawet do 0 zł

 

2. brak narzuconych reguł wykonywania zadaniaorganizacja pracy zależy od samego siebie, w czasie jaki jest odpowiedni dla Ciebie i sposób jaki Ci się najbardziej podoba, jednym zdaniem tak zwana „wolna amerykanka”

 

3. brak ograniczenia od jednego zleceniodawcynie musisz mieć tylko jednego źródła dochodu,daje to możliwość współpracy z innymi firmami

 

4. zarabiasz tyle ile wypracujesz dopasowujesz ilość zleceń do potrzeb osobistych

 

5. możliwość rozwoju poszerzanie usług we własnej działalności gospodarczej,nowe pomysły mogą być jedynie plusem w prowadzeniu własnej firmy

 

Niestety mam też kilka wad:


1. trzeba prowadzić księgowość, co wiąże się z czasem lub kosztami

2. brak przywilejów etatowca

3. obciążenie psychiczne

4. ponoszenie kosztów prowadzenia firmy

 

 

Dla niektórych jednak minusy nie okażą się takie złe.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
konsultantfinansowy
Czas publikacji:
wtorek, 18 listopada 2014 12:31

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Gość Miłosz napisał(a) z *.toya.net.pl komentarz datowany na 2016/10/03 10:19:07:

    Sam jestem w trakcie zakładania własnej działalności bo stwierdziłem, że nie chcę więcej pracować dla kogoś i być czyimś tzw. cieciem. Jeszcze gdyby szef okazywał ciut zainteresowania firmą czy pracownikami, a tu było tylko narzekanie. Oczywiście własna działalność to megaa wyzwanie i wiele pracy, ale zwróciłem się o pomoc do emprise.pl/uslugi/pozyskiwanie-finansowania/ i jest zawsze coś łatwiej. Super potrafią doradzić człowiekowi który jest zielony oraz popchnąć w odpowiednim kierunku. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy zaczynają bawić się we własną działalność!

  • Gość michalk napisał(a) z *.centertel.pl komentarz datowany na 2017/08/21 13:16:10:

    Moim zdaniem najtrudniejszym stałym kosztem w przypadku małego biznesu/e-biznesu jaki przyniesie nam rejestracja firmy jest ZUS. W kwestii księgowości, przykładowo, ja skorzystałem z księgowości online. Przy niewielkiej ilości dokumentów, płacę bardzo niewielką kwotę. ZUS pozostaje największym pochłaniaczem przychodów.

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny

Kontakt
doradca.prawo@gazeta.pl