Doradztwo prawne - online

Wpis

wtorek, 19 maja 2015

Uproszczona księgowość

Uproszczona księgowość to zestaw bardzo podstawowych zasad gromadzenia informacji finansowych dotyczących firmy. Jest on bardzo prosty. Każdy przedsiębiorca jest w stanie sobie poradzić z tym samodzielnie. Wystarczy poświęcić jedynie trochę czasu na naukę technik oraz regularne zapisy. Uproszczona księgowość służy do obliczania zobowiązań finansowych (podatku) wobec władz skarbowych. Wyróżniamy w Polskim systemie trzy podstawowe formy uproszczonej księgowości.

 

  • -karta podatkowa,
  • -ryczałt ewidencjonowany,
  • -podatkowa księga przychodów i rozchodów.

 

Najpopularniejszą i najczęściej wybierana jest KPiR. Podstawową zaletą uproszczonej księgowości jest jest prostota i niskie koszty prowadzenia. Obok zalet można wspomnieć również o wadach: nie pokazuje faktycznego stanu finansowego firmy. Obrazuje jedynie wysokość podatku do zapłacenia i ewentualnie przychody. Jednak uproszczona księgowość to dobry wybór dla mniejszych przedsiębiorstw.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
konsultantfinansowy
Czas publikacji:
wtorek, 19 maja 2015 14:40

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Gość kamiloss napisał(a) z *.centertel.pl komentarz datowany na 2017/08/22 08:37:59:

    W swojej firmie korzystam z kpir[ i w moim przypadku faktycznie jest to najwygodniejsza forma o niskich kosztach prowadzenia księgowości. Zdecydowałem się również na współpracę z biurem rachunkowym, w formie online, co sprawia, że księgowość rozliczana jest naprawdę efektywnie, w bardzo korzystnej cenie.
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny

Kontakt
doradca.prawo@gazeta.pl