Doradztwo prawne - online

Wpis

środa, 13 kwietnia 2016

Ostatni dzwonek - deklaracja PIT

Wszystkim płatnikom podatku PIT przypominamy - zostało pół miesiąca na złożenie deklaracji PIT! Nie przegap terminu 30 kwietnia, ponieważ spotkają Cię niemałe sankcje finansowe. Kara za spóźnienie się z deklaracją podatkową wynosi kilkaset złotych i więcej!

Jak możesz przesłać rozliczenie?

Istnieje kilka sposobów. Obecnie największa ilość płatników decyduje się na elektroniczną metodę. Perspektywa rozliczenia się online daje Ci możliwość zwlekania nawet do ostatnich pięciu minut 30 kwietnia. Ale czy warto? Należy pamiętać, że w razie błędu systemu, który spowoduje opóźnienie dostarczenia rozliczenia PIT, winny jest podatnik!

Innym sposobem jest przesłanie deklaracji Pocztą Polską bądź kurierem. Jeśli wybierzesz Pocztę Polską, to urząd weźmie pod uwagę datę nadania, a nie dostarczenia. Odwrotnie jest jednak w przypadku kuriera. Znaczenie tu ma dzień, w którym kurier dostarczy rozliczenie PIT.


Nie czekaj dłużej! Na PIT pozostało na prawdę niewiele czasu! Warto skorzystać z naszej pomocy, ponieważ uzupełnianie formularzy podatkowych to nic prostego.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
konsultantfinansowy
Czas publikacji:
środa, 13 kwietnia 2016 16:11

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Gość eRachuba napisał(a) z *.internetdsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2017/03/06 11:36:20:

    Coraz więcej osób woli rozliczać się przez internet. Od razu jak tylko dostanie się pit - wtedy wystarczy tylko kilka minut i już. Minusem jest to, że większość takich programów ma określoną liczbę fundacji, które możemy wesprzeć poprzez 1%.

    Warto o tym przypominać, bo z doświadczenia wiem, że bardzo dużo osób zwleka do ostatniego dnia ;)

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny

Kontakt
doradca.prawo@gazeta.pl