Doradztwo prawne - online

Wpisy

 • środa, 24 lutego 2016
  • Doradztwo prawne online

   Doradztwo prawne online w ostatnim czasie zyskało na popularności. Nic dziwnego, bowiem jest to rozwiązanie dostępne dla każdego kto ma dostęp do Internetu. Poradę prawną ma szansę uzyskać każda osoba z dowolnego miejsca na świecie! Jakie inne korzyści przynosi doradztwo prawne online?

   1). Wygoda.
   Aby uzyskać poradę prawną nie trzeba umawiać wcześniej spotkania, ani nawet wychodzić z domu! Cała konsultacja prawna może odbyć się za pomocą Internetu. Przed skorzystaniem z porady, możemy zapytać o wycenę usługi, by później zdecydować się na pomoc specjalisty.

   2). Poufność.
   Kancelarie dbają o poufność danych swoich klientów. Przekazane informacje chronione są najczęściej tajemnicą zawodową radców prawnych, więc nie mogą być udostępniane osobom trzecim, za wyjątkiem określonych prawem przypadków.

   3). Szybkość.
   Odpowiedź na nasze zapytanie jest rozpatrywana przez doradcę prawnego zwykle w ciągu 24 godzin. Po rozpatrzeniu sytuacji, uzyskujemy wstępną wycenę porady, po której możemy podjąć współpracę ze specjalistą.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   konsultantfinansowy
   Czas publikacji:
   środa, 24 lutego 2016 15:05
 • poniedziałek, 15 lutego 2016
  • Elektroniczna rejestracja spółki z o.o.

   Elektroniczne założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest alternatywnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców chcących zaoszczędzić czas i pieniądze związane z tradycyjną rejestracją spółki z o.o.

   Rejestracja spółki z o.o. online z wykorzystaniem wzorca umowy udostępnionym przez Ministerstwo Sprawiedliwości w założeniu ma trwać 24 godziny, dlatego nazywana jest także rejestracją w trybie S24.
    

   Jak przebiega proces elektronicznej rejestracji spółki z o.o.?

   1). Rejestracja w systemie S24 wraz z podaniem niezbędnych danych, m.in.: danych wspólników, swoich oraz przyszłej firmy. Wszyscy członkowie mają obowiązek posiadania aktywnego konta w systemie oraz bezpiecznego podpisu elektronicznego.
   2). Uzupełnienie formularza wniosku.
   3). Wygenerowanie wszystkich formularzy.
   4). Podpisane dokumentów rejestracyjnych elektronicznym podpisem.
   5). Uiszczenie opłaty za wniosek.
   6). Złożenie dokumentów rejestracyjnych spółki. W ciągu 7 dni od dnia wpisu do rejestru należy pokryć kapitał zakładowy oraz złożyć w sądzie wzory podpisów.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   konsultantfinansowy
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 lutego 2016 16:23
 • poniedziałek, 08 lutego 2016
 • poniedziałek, 01 lutego 2016
  • Outsourcing podatkowy

   Outsourcing, czyli z języka angielskiego „używanie środków zewnętrznych” jest zjawiskiem występującym w wielu dziedzinach, w tym w dziedzinie podatków.

   Outsourcing charakteryzuje przede wszystkim możliwość obniżenia kosztów ponoszonych przez firmę w związku z utrzymaniem stanowisk pracy oraz możliwość korzystania z usług specjalistów z danego obszaru zainteresowania.

   Outsourcing podatkowy wiąże się z świadczeniem usług doradztwa podatkowego w zakresie między innymi:

   - podatku dochodowego od osób fizycznych,
   - podatku dochodowego od osób prawnych, - podatku od towarów i usług,
   - podatku od czynności cywilnoprawnych.

   Firmy zajmujące się outsourcingiem podatkowym prowadzą nadzór podatkowy zgodnie z rejestrami przygotowanymi samodzielnie lub dostarczanymi przez klienta. Celem outsourcingu podatkowego jest szybka reakcja oraz minimalizacja zagrożeń zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego.

   A jakie podatki płacone są w przedsiębiorstwach? ZOBACZ.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   konsultantfinansowy
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 lutego 2016 16:26